Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Ponad 200 ognisk afrykańskiego pomoru świń w...

Data dodania: 2018-12-11
Jerzy Kowalczyk, powiatowy lekarz weterynarii w Łowiczu przekazał nam celem publikacji artykuł pokazujący skalę choroby wirusowej - afrykańskiego pomoru świń - w naszym kra... więcej »
 
 

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu "Od...

Data dodania: 2018-12-10
W Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, 6 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego konkursu Od fonografu do smartfona. Badacze trad... więcej »
 
 

MIKOŁAJKOWY TYDZIEŃ W GMINNEJ BIBLIOTECE...

Data dodania: 2018-12-10
Mikołajki to wyjątkowy dzień, który kojarzy się przede wszystkim z prezentami. Tradycyjnie Mikołajki obchodzimy 6 grudnia. W tym roku wypadły w środku tygodnia, dlatego spotkania mikoł... więcej »
 
 

VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i...

Data dodania: 2018-12-10
W dniu 13.11. 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirowie odbył się VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Uroczystość rozpoczęto przed pomnikiem ku czci wszy... więcej »
 
 

Przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego

Data dodania: 2018-12-10
Dnia 6 grudnia 2018 r. Wójt Gminy Mirów, Artur Siwiorek, przekazał przedstawicielom trzech jednostek OSP z terenu Gminy Mirów, tj: OSP w Mirowie Starym, której Prezesem jest Maciej Gołosz... więcej »
 
 

Kolejne nowości wydawnicze w Powiatowej Bibliotece...

Data dodania: 2018-12-06
Wydawnictwa wciąż rozpieszczają czytelników rozkładając przed nimi szeroki wachlarz niezwykle interesujących nowości. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szydłowcu śledzi uważn... więcej »
 
 

Nowy plac postojowy przy Powiatowym Urzędzie Pracy...

Data dodania: 2018-12-06
W poniedziałek 26 listopada został oficjalnie oddany do użytku nowy plac postojowy przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Szydłowcu. Komisja pod przewodnictwem Anity Gołosz, wicestarosty, odebrała ... więcej »
 
 

Szydłowiecki "Sienkiewicz" aktywny w Europie

Data dodania: 2018-12-05
W pierwszej połowie listopada grupa uczniów Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza wraz z opiekunami, uczestniczyła w wymianie międzynarodowej w Wielkiej Brytanii. Odbyło się to w ramach... więcej »
 
 

"BLIŻEJ SIEBIE, DALEJ OD UZALEŻNIEŃ"

Data dodania: 2018-12-05
Jak co roku, dla sprawnej realizacji procesu wychowawczego, przy współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mirowie podjęto w Naszej szkole działania profilak... więcej »
 
 

Poznaliśmy najlepszych szachistów w Powiecie...

Data dodania: 2018-12-04
W niedzielę 2 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szydłowcu, odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Szydłowieckiego w Szachach Błyskawicznych pod patronatem Starosty Szydłowieckiego W... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 338
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola