Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Otwarta Strefa Aktywności na terenie KOP

Data dodania: 2018-10-15
Na terenie Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, tuż przy internacie oddano do użytku plac zabaw i siłownie plenerową. Przedsięwzięcie, którego koszt ... więcej »
 
 

Mieszkanie chronione w dawnej "dróżniczówce"

Data dodania: 2018-10-15
Parterowy budynek, w którym utworzono mieszkanie chronione, przeszedł generalny remont. Całość inwestycji kosztowała ponad 500 tyś. złotych. Projekt został sfinansowany ze środk&... więcej »
 
 

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe "RATUNEK 2018"

Data dodania: 2018-10-15
Na nowej obwodnicy Radomia doszło do wypadku drogowego z udziałem kilku samochodów osobowych oraz bus-a. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane wszystkie służby ratunkowe. Na szczęście by... więcej »
 
 

Inwestycje drogowe w Wałsnowie i Mirowie Starym

Data dodania: 2018-10-12
Komisja pod przewodnictwem Adama Włoskiewicza, Wicestarosty, odebrała dwie inwestycje: w Wałsnowie i Mirowie Starym. W miejscowości Mirów Stary, komisja przy udziale Anity Gołosz Przewodniczą... więcej »
 
 

Wyjazd do Energylandii

Data dodania: 2018-10-10
21 września 2018 r. uczniowie klas siódmych i ósmej oraz oddziałów gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie wzięli udział w wycieczce do Zatoru, gdzie mieści się... więcej »
 
 

"POWITANIE JESIENI"

Data dodania: 2018-10-10
„ …..W Mirowie lato było już. W Mirowie lato było wczoraj. Na astry żółta przyszła pora Na jesień pełną kolorów….” Niedzielne popołudnie ... więcej »
 
 

Złoci karatecy z Szydłowca

Data dodania: 2018-10-09
7 października zawodnicy Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie: Julia Pobideł, Alicja Sala, Igor Kijak, Kornel Cegliński, Adam Bednarczyk i Filip Czyżewski, u... więcej »
 
 

KONFERENCJA: "Dziedzictwo kulinarne regionu w...

Data dodania: 2018-10-03
10 października o godz. 14:00 w Szydłowieckim Centrum Kultury–Zamek rozpocznie się konferencja adresowana do nauczycieli wszystkich typów szkół. Jej organizacji podjął się rad... więcej »
 
 

Nowości wydawnicze w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Data dodania: 2018-10-01
We wrześniu 2018r. na półkach w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu pojawiły się kolejne w tym roku nowości wydawnicze. Dokładamy starań by księgozbiór był u... więcej »
 
 

W hołdzie bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego

Data dodania: 2018-09-28
W czwartek 27 września odbyły się uroczystości związane z obchodami 79. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Przedstawiciele władz miejskich, oświaty oraz środowisk kombat... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 333
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola