Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szydłowiecki "Sienkiewicz" aktywny w Europie

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
W pierwszej połowie listopada grupa uczniów Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza wraz z opiekunami, uczestniczyła w wymianie międzynarodowej w Wielkiej Brytanii. Odbyło się to w ramach realizowanego obecnie Projektu S.H.A.R.E. - Dzielenie się dziedzictwem kulturowym Europy w Programie Erasmus + Partnerstwa Strategiczne. Podczas tygodniowego pobytu uczniowie zwiedzili Bath ze słynnymi starożytnymi Łaźniami Rzymskimi. W kolejnych dniach pracowali nad zadaniami projektowymi w Nailsea School, zapoznali się z angielskim systemem edukacji oraz standardami obowiązującymi w tamtejszych szkołach. Uczestniczyli ponadto w zajęciach biologii, języka angielskiego i w zajęciach sportowych. Dzięki grze plenerowej zorganizowanej przez gospodarzy, mieli okazję zobaczyć najciekawsze obiekty i zabytki zlokalizowane w Nailsea. Uczniowie zwiedzili również Tyntesfield - neogotycką rezydencję wiktoriańską, otoczoną okazałymi ogrodami. - Wyjazd ten był dla nas...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/145034/szydlowiecki_sienkiewicz_aktywny_w_europie
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola