Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozpoczęto przebudowę drogi powiatowej Szydłowiec- Majdów - granica województwa (Bliżyn)

Data publikacji: 2014-06-13, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W Majdowie trwają prace na pierwszym odcinku drogi o długości ponad 500m. Powstają nowe chodniki z kostki betonowej, zjazdy, modernizowane są rowy. W dalszej części inwestycji przewidziane są roboty na odcinku o długości 1360 m. Będą związane z poszerzeniem jezdni i wykonaniem poboczy z kruszywa. Prace wykonuje firma Trakt z Górek Szczukowskich wyłoniona w drodze przetargu. Inwestycja jest prowadzona w ramach zadania pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ciągu komunikacyjnego łączącego drogę krajową nr 7 z drogą krajową nr 42 poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 4018W Szydłowiec – Majdów – granica województwa (Bliżyn)” w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. To kolejna inwestycja realizowana przez Powiat Szydłowiecki dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym.

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/590/wiadomosc/87921/rozpoczeto_przebudowe_drogi_powiatowej_szydlowiec_majdow__granic
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola