Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VIII Sejmik Ziemi Odrowążów

Data publikacji: 2018-08-28, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
18 sierpnia 2018 r. w Studziannie odbył się VIII Sejmik Ziemi Odrowążów. Wspólna sesja rad czterech powiatów obchodzona była uroczyście w związku z rocznicami: 10-lecia porozumienia „Ziemia Odrowążów”, 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej ze Studzianny oraz 100-lecia Niepodległości. W spotkaniu udział wzięli starostowie, przewodniczący oraz radni rad powiatów: koneckiego, opoczyńskiego, przysuskiego i szydłowieckiego. Obradom przysłuchiwali się samorządowcy szczebla gminnego, w tym reprezentacja burmistrzów, wójtów i przewodniczących gminnych rad. Sejmik, poprzez aklamację, przyjął cztery uchwały. Sygnowali je: przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego Maria Barbara Chomicz, przewodniczący Rady Powiatu w Końskich Marian Król, przewodniczący Rady Powiatu w Przysusze Krzysztof Wochniak oraz przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu Anita Gołosz. Pierwsza uchwała,...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/139852/viii_sejmik_ziemi_odrowazow
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola