Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczystości z okazji 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-25
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek 27 września odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Przedstawiciele władz miejskich, na czele ze Starostą Szydłowieckim Włodzimierzem Górlickim oraz Burmistrzem Szydłowca Arturem Ludwem, o 12.30 złożą kwiaty w miejscu straceń żołnierzy, w lesie w Korzonku. O godzinie 13.00 obchody przeniosą się do Parku Niepodległości. Pół godziny później nastąpi przemarsz do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza, gdzie zostanie oddany hołd bohaterom pod pomnikiem Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. O 13.50 uczniowie liceum zaprezentują okolicznościowy program artystyczny. Zapraszamy do uczestnictwa.

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/140999/uroczystosci_z_okazji_79_rocznicy_powstania_polskiego_panstwa_po
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola