Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Światowy Dzień Chorego

Data publikacji: 2018-02-16, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 12 lutego 2018 roku Adam Włoskiewicz - Wicestarosta Szydłowiecki , Anita Gołosz - Przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu, Joanna Strzelecka - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Powiatu Szydłowieckiego, Cezary Sierawski - Przewodniczący Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodziny Rady Powiatu w Szydłowcu oraz Andrzej Piotrowski, Dyrektor SPZZOZ w Szydłowcu odwiedzili, z okazji Światowego Dnia Chorego, pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Szydłowcu. Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II, z myślą o tym, by poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu tych, którzy cierpią z powodu różnych chorób i dolegliwości. Gości powitała Jadwiga Matracka - Kierownik Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Szydłowcu. Następnie głos zabrał Adam Włoskiewicz, który mówił o tym, jak ważne jest dostrzeganie potrzeb i niesienie...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/128502/swiatowy_dzien_chorego
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola