Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Społecznicy w samorządzie

Data publikacji: 2018-11-06, Data modyfikacji: 2018-11-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Praca w organizacji pozarządowej stwarza szansę poznania z bliska potrzeb mieszkańców, ale to mandat radnego daje skuteczniejsze narzędzia oddziaływania na sprawy lokalne. To przekonanie towarzyszyło członkom Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko, które zechciały połączyć pracę w sektorze pozarządowym z funkcją radnego. Ponad dziesięcioletnia aktywność Stowarzyszenia, skutkująca działaniami na rzecz podwyższania jakości edukacji, rozwoju kultury i sportu oraz integracji międzypokoleniowej mieszkańców, stała się podstawą do podjęcia decyzji w zakresie ubiegania się w tegorocznych Wyborach Samorządowych o przedstawicielstwo w Radzie Gminy w Orońsku. Mandat radnego uzyskali: Sylwester Różycki, Maria Deja i reprezentująca środowisko osób niepełnosprawnych Katarzyna Taras. Jak informuje młoda radna-elektka, niepełnosprawność pomógł jej przełamać udział w projekcie „Akademia Życia” i staż...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/143371/spolecznicy_w_samorzadzie
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola