Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego

Data publikacji: 2018-12-10, Data modyfikacji: 2018-12-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 6 grudnia 2018 r. Wójt Gminy Mirów, Artur Siwiorek, przekazał przedstawicielom trzech jednostek OSP z terenu Gminy Mirów, tj: OSP w Mirowie Starym, której Prezesem jest Maciej Gołosz, OSP w Rogowie, której Prezesem jest Marek Gołosz oraz OSP w Bieszkowie Górnym, której Prezesem jest Jarosław Janowski, sprzęt ratownictwa medycznego zakupiony w ramach zadania pn: „Zakup sprzętu i wyposażenia dla jednostek OSP z terenu Gminy Mirów z Funduszu Sprawiedliwości – Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.”   Każda z jednostek OSP otrzymała: - 1 komplet zestawu ratownictwa medycznego PSP R1 w torbie (kompletny, z szynami i opatrunkami hydrożelowymi) według rozporządzenia KG PSP z lipca 2003 r., - 1 szt. deski ortopedycznej YDC kompletnej (stabilizator głowy do deski ortopedycznej + zestaw pasów), - bosak dielektryczny 1,8m, - plandekę wielofunkcyjnej do rozłożenia na ziemi narzędzi, - latarkę akumulatorową – X-Pistol, - 1 komplet sprzętu do oznakowania terenu akcji w skład którego wchodzi: znak drogowy WYPADEK-1 szt., taśma biało-czerwona-2 szt., zasobnik na taśmę-1 szt., lampa zmierzchowa-2 szt., pachołki wys. 500 mm-2 szt., nakładki odblaskowe na pachołki-2 szt. Zakupiony sprzęt znacznie poprawił poziom wyposażenia jednostek OSP, co pozytywnie wpłynie między innymi na zwiększenie możliwości niesienia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz ofiarom wypadków.  

Pełna treść wiadomości na: mirow.pl/index.php/item/495-przekazanie-sprzetu-ratownictwa-medycznego
mirow.pl, Źródło artykułu: mirow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola