Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy numer kwartalnika "Ziemia Odrowążów"

Data publikacji: 2019-01-08, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Pragniemy poinformować, że dostępny jest już najnowszy numer społeczno-kulturalnego kwartalnika „Ziemia Odrowążów”. Znalazło się w nim podsumowanie wszystkich wydarzeń związanych z wyborami władz Powiatu Szydłowieckiego. Przeczytamy o zgodzie Watykanu na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza, akademii zorganizowanej przez Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza z okazji 100-lecia Niepodległości, pod hasłem „Dialog Pokoleń 1918-2018”, jak też o występie słynnego na świecie Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, który zaprezentował się przed publicznością zgromadzoną w kościele p.w. św. Zygmunta. W periodyku jest również krótki reportaż z pobytu uczniów i nauczycieli „Sienkiewicza” w Wielkiej Brytanii, w ramach programu Erasmus +, informacje o wystawie Kunszt. Kolekcja orońska w Muzeum Rzeźby Współczesnej oraz artykuł na temat...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/146837/nowy_numer_kwartalnika_ziemia_odrowazow
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola