Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nową drogą Chlewiska - Aleksandrów

Data publikacji: 2016-12-12, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, zarówno pieszych, kierowców samochodów oraz rowerzystów, Powiat Szydłowiecki wciąż modernizuje drogi, których jest ustawowym zarządcą. W listopadzie dokonano odbioru przebudowanej drogi powiatowej nr 4004W Chlewiska- Aleksandrów. Wartość zadania to prawie 2 mln zł To główna droga przebiegająca przez Chlewiska, która łączy bezpośrednio dwa powiaty: szydłowiecki oraz konecki. Ma ona znaczenie strategiczne. Jest m.in. alternatywną drogą dla dróg krajowych i wojewódzkich w razie ich nieprzejezdności. W ramach inwestycji drogowej w Gminie Chlewiska wykonano nową nawierzchnię asfaltową, utwardzono pobocza, zbudowano ciąg pieszo - rowerowy, zjazdy indywidualne do posesji, parking, zatoki postojowe. Ponadto zbudowano i wyremontowano przydrożne rowy, zamontowano progi zwalniające oraz wykonano oznakowanie poziome i pionowe. Rozdział ruchu pojazdów...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/590/wiadomosc/105207/nowa_droga_chlewiska__aleksandrow
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola