Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

NA CO POWIAT WYDAJE PIENIĄDZE?

Data publikacji: 2018-12-31, Data modyfikacji: 2019-01-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Sesja budżetowa Rady Powiatu w Szydłowcu Podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Powiatu w Szydłowcu (27 grudnia) radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Szydłowieckiego na lata 2019-2025 oraz głosowali nad przyjęciem Uchwały Budżetowej na 2019 rok. Dochody Powiatu Szydłowieckiego, zgodnie z planem przyjętego budżetu, wynosić będą ponad 53 mln złotych. Wśród zaplanowanych wydatków majątkowych (ponad 17 mln) uwzględniono m.in.: środki na budowę basenu w Szydłowcu, rozbudowę budynku Internatu Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, rozbiórkę północnej części budynku Starostwa Powiatowego w Szydłowcu przy ul. Kościuszki 170 oraz dobudowę klatki schodowej z instalacjami do pozostałej części obiektu. Przewidziano dotację dla Gminy Szydłowiec na zagospodarowanie Placu Marii Konopnickiej w Szydłowcu oraz środki na przebudowę dróg powiatowych (Wilcza Wola-Omięcin, Jastrząb-Kuźnia...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/146429/na_co_powiat_wydaje_pieniadze__
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola