Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jest nowy Ambulans!

Data publikacji: 2018-10-16, Data modyfikacji: 2018-10-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Mercedes-Benz Sprinter to nowy samochód specjalny w taborze Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu. Karetka, włączona do systemu państwowego ratownictwa medycznego, zastąpi dotychczasowy, już wysłużony pojazd z przebiegiem blisko 500 tys. kilometrów. Zakup nowego ambulansu to wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu - zwiększa mobilność, wyklucza awaryjność, a tym samym ułatwia dotarcie do potrzebujących pomocy. Samochód jest w pełni wyposażony w niezbędny sprzęt potrzebny do ratowania życia, m.in.: defiblyrator, respirator i pompę infuzyjną. Zespół ratowniczy tworzą: lekarz, ratownik, pielęgniarka i kierowca. Wartość nowej karetki to 400 tysięcy złotych. W kosztach zakupu, oprócz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu, partycypowały także samo-rządy: Powiat Szydłowiecki z kwotą dotacji 200 000 zł oraz gminy: Szydłowiec,...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/142423/jest_nowy_ambulans
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola