Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inwestycje na drogach powiatu

Data publikacji: 2016-01-25, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Zarząd i Rada Powiatu w Szydłowcu w trosce o bezpieczeństwo pieszych i kierowców naszego powiatu wciąż podejmuje decyzje o poprawie i dostępności dróg powiatowych. W minionym roku 2015, Powiat Szydłowiecki korzystając ze środków zewnętrznych i bardzo dobrej współpracy z gminami, poczynił szereg inwestycji drogowych. Największa inwestycja drogowa w 2015 r. została zrealizowana na drodze powiatowej Szydłowiec – Mirów – granica województwa w Gąsawach Rządowych i Bieszkowie Dolnym. Powstały tam nowe chodniki z kostki betonowej, zjazdy, zatoki postojowe, zmodernizowano rowy, przebudowano nawierzchnię drogi. Na inwestycję pozyskano środki w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Na drodze powiatowej Zaborowie – Omięcin - Koryciska na odcinku Omięcin – Koryciska wykonano roboty ziemne, podbudowy...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/590/wiadomosc/88467/inwestycje_na_drogach_powiatu
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola