Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inwestycje na drogach powiatowych

Data publikacji: 2016-07-19, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Jednym z priorytetowych celów dla Powiatu Szydłowieckiego jest bezpieczeństwo drogowe związane z modernizacją dróg powiatowych. W czerwcu zakończono przebudowę odcinka drogi powiatowej Mniszek – Omięcin – Szydłowiec. Nowa nawierzchnia, a wcześniej remont przepustu pod drogą, roboty ziemnie, podbudowa jezdni na odcinku Wysocko - Szydłowiec zostały wykonane w ramach środków inwestycyjnych powiatu. Kolejne prace drogowe Powiat Szydłowiecki prowadzi na trasach graniczących z województwem świętokrzyskim – na odcinkach: Sadek - Kierz Niedźwiedzi oraz Zbijów Duży - Zbijów Mały (gm. Mirów). Na północnych terenach powiatu szydłowieckiego modernizowane są drogi powiatowe przebiegające przez miejscowość Omięcin (gm. Szydłowiec) oraz przez miejscowość Guzów (gm. Orońsko). Powiat Szydłowiecki finansuje również remont drogi łączącej Ostałówek i Krzcięcin. Także trasa powiatowa...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/590/wiadomosc/96086/inwestycje_na_drogach_powiatowych
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola