Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Druga w powiecie

Data publikacji: 2011-07-21, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek 19 lipca dokonano odbioru przebudowanej drogi powiatowej nr 3341W Jabłonica – Pogroszyn – Chustki. To druga inwestycja zrealizowana przez Powiat Szydłowiecki w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. W ubiegłym roku przebudowano trzy docinki drogi powiatowej nr 4015W Szydłowiec – Mirów Nowy – granica województwa o łącznej długości 4 km. W ramach bieżącej inwestycji drogowej w miejscowości Chustki na odcinku o długości ponad 1200 metrów od skrzyżowania z trasą E-77 do końca wsi wykonano nową nawierzchnię asfaltową, utwardzono pobocza, zbudowano chodniki z kostki, zjazdy indywidualne do posesji oraz zatokę autobusową. Ponadto zbudowano ściek, przelew pochodnikowy i wpusty uliczne, ustawiono barierę energochłonną oraz wykonano oznakowanie poziome i pionowe. Wykonawcą robót była firma INTERBUD z Radomia. Wartość projektu wyniosła 1 092 707, 45 zł. Prawie połowę...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/590/wiadomosc/87935/druga_w_powiecie
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola