Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Dialog Pokoleń 1918-2018"

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 14 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu, odbyło się patriotyczne spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Było ono zorganizowane w ramach corocznego cyklu „Dialog Pokoleń”. Tym razem jednak, w związku ze stuleciem suwerenności Polski, uroczystość stała się okazją do wyeksponowania najważniejszych wydarzeń i postaci, które kształtowały sytuację polityczną, społeczną, kulturalną i naukową. W wydarzeniu tym wzięło udział liczne grono zaproszonych gości na czele ze starostą Włodzimierzem Górlickim. Ponadto wójtowie, kombatanci, przedstawiciele jednostek samorządowych, służb porządkowych, grono pedagogiczne oraz uczniowie. Akademię rozpoczęło wniesienie sztandarów oraz wspólne odśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie kilku klas liceum zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczno-taneczny,...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/144177/dialog_pokolen_19182018
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola