Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Badania logopedyczne niemowląt: 17 stycznia

Data publikacji: 2019-01-09, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Szydłowcu serdecznie zaprasza 17 stycznia 2019 roku w godz. 9-13 na badania logopedyczne przeprowadzane u niemowląt z terenu powiatu szydłowieckigo. Logopeda podczas badania oceni występujące takie odruchy jak: ssania, połykania, zwracania, kąsania, odruch żuchwowy, wypychania języka, lizania, a także odruchy wargowe: szukania, zwierania, otwierania. Sprawdzi także, czy część odruchów zanikła robiąc miejsce następnym ważnym odruchom. Oceni również stan i budowę jamy ustnej, która mimo, iż w tym okresie pełni rolę wyłącznie pokarmową, to jej sprawność decyduje o dalszym rozwoju mowy dziecka. Logopeda podczas badania jamy ustnej sprawdzi budowę podniebienia, bowiem zdarzają się przypadki ukrytych rozszczepów podniebienia. Zwróci uwagę również na sposób oddychania niemowlaka, występowanie głużenia, gaworzenia oraz reakcje słuchowe. Wczesną interwencją logopedyczną...

Pełna treść wiadomości na: szydlowiecpowiat.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/146963/badania_logopedyczne_niemowlat_17_stycznia
szydlowiecpowiat.pl, Źródło artykułu: szydlowiecpowiat.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szydłowiecki

  Powiat szydłowiecki - stolicą powiatu znajdującego się w województwie mazowieckim jest Szydłowiec. Sam powiat został odnowiony w wyniku reformy z 1999 roku. Do powiatu należą gminy: Szydłowiec, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko.

  Na miejsce dostaniemy się drogą krajową nr 7 i wojewódzką 727.

  Turystyka jest tu jedną z elementów gospodarki, obok dominującego rolnictwa i przemysłu z handlem na dalszych miejscach. Czas minie tu zarówno na zwiedzaniu zabytków, jak i obcowaniu ze środowiskiem naturalnym. Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa Szydłowca. Monumentalne budowle w postaci kościoła farnego, zamku i ratusza trzeba koniecznie zobaczyć! Po zwiedzaniu stolicy zawitajmy na południe. Są tam liczne rezerwaty, lasy i tereny rekreacyjne. Drzewa w nich występujące dorastają nawet do 9 m wysokości. Na koniec polecamy przejażdżkę rowerem na jednym z 10 szlaków.     

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola